Green Card

Green Card Nedir? Green Card Başvurusu nasıl yapılır

Bilinen adıyla Green Card Resmi adıyla Permanent Resident Card, Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti'nin her sene çekilişle dağıttığı, tüm dünyadan yaklaşık 50 bin kişiye verilen bir göçmenlik hakkıdır. Green Card kazananlar Amerika'da istediği kadar oturabilir ve çalışabilir.

 

Peki bu Green Card Nedir?

ABD, bildiğiniz üzere tüm dünyadan farklı kişilerin bir araya gelerek oluşturduğu bir ülkedir. Her sene Green Card başvurusu dışında çeşitli yollarla Amerika'ya giden kişilerin, nüfustaki oranını dengelemek amacıyla Resmi olarak Green Card çekilişi düzenlenmektedir.

Her milletten çeşitli kültürlerin Amerikan toplumundaki azalışını önlemek amacıyla düzenlenmektedir. Yani bir örnek vermek gerekirse; Çin veya Meksika, Amerika Birleşik Devletleri'ne normal yollarla zaten çok fazla göç verir. Fakat Türkiye'den gidip Amerika'ya yerleşen kişi sayısı azdır. Bu sebeple, Çinliler veya Meksikalılar Green Card çekilişine katılamaz. Buna rağmen Türkiye'de doğanlar ve Türk Vatandaşları katılabilir. Türkiye'den normal yollarla Amerika'ya göç o kadar azdır ki, toplam dağıtılan yaklaşık 50 bin Green Card'ın 3.000'i Türkiye'den başvuranlara dağıtılır.

Tüm Green Card Başvurusu yapan dünya vatandaşları arasında en çok Green Card almaya hak kazanan kişiler Türkiye'dendir.

 

Green Card Başvurusu Nasıl yapılır?

Green Card Başvurusu Amerika Birleşik Devletleri Resmi Göçmenlik Bürosu web sitesinden yapılabilir. ABD Resmi sitesi üzerinden Green Card Başvurusu yapan kişiler her hangi bir ücret ödemezler. Tüm bilgilerini eksiksiz doldurmaları yeterlidir. Bu başvurudan sonra size yine aynı web sitesi üzerinden bir Başvuru kodu verilir. Bu kod mail adresinize yollanmaz. Eğer o sırada elektrikleriniz kesilirse kazanıp kazanmadığınızı web sitesi üzerinden takip etmek mümkün değildir. :) Başvuru tarihinden yaklaşık 6 ay sonra Green Card Çekilişi sonuçları açıklanmaya başlanır. Daha önce bahsettiğimiz kod sayesinde online olarak kontrol edebilmeniz mümkündür.

Kazandığınız takdirde ise, Green Card Başvurusunda belirttiğiniz adresinize ABD tarafından gönderilen ve içinde resmi evraklar olan bir zarf gelir. Bu postayı incelediğinizde, sizden tamamlamanız gereken belgeler (Sabıka Kaydı, fotoğraf vs.) ile birlikte Green Card mülakatı için gideceğiniz Konsolosluktaki görüşme tarihini yazdıklarını görürsünüz. Size belirtilen tarihte Amerikan Konsolosluğu'nda yapacağınız kısa bir mülakattan sonra Green Card almaya hak kazanırsınız. Green Card Başvurusundan sonra tüm izlenecek prosedür tam olarak bu şekildedir. Green Card almaya hak kazandıktan sonra 6 ay içinde ABD'ye giriş yapmanız gerektiğini de unutmayın.

 

Peki bizim hizmetimiz neden ücretli.

Green Card Başvuru prosedürü basit görünmesine rağmen aslında oldukça karışıktır. Tüm bu işlemleri takip etmek, gerekli bilgi ve belgeleri tam olarak öğrenmek sadece bir kez kazanabileceğiniz ve tecrübeniz olamayn yasal bir prosedür için yetersiz kalacaktır. Bir çok başvuru sahibi Resmi siteden ücretsiz yapılan Green Card Başvurusunu bile tam olarak yapamamaktadır. Çünkü Green Card başvuru formu ingilizcedir. Ayrıca çoğu kişi her sene sadece 1 ay boyunca açık tutulan başvuru tarihlerini kaçırmakta ve en az 1 senesini boşa harcamaktadır.

Biz ise senenin 12 ayı boyunca Green Card Başvurusu imkanı sunmaktayız. Yaptığınız Green Card Başvurusu'nu incelemekte, kişisel bilgilerinizde veya en önemli detay olan fotoğrafınızda varolan aksaklıkları resmi başvurular başlayana kadar gidermekte, sizin başvurunuzu sorunsuz şekilde ABD'ye iletmekte yardımcı oluruz. Bilmediğiniz, merak ettiğiniz tüm soruları bu süreç içinde profesyonel kadromuzla yanıtlamakta ve kafanızda hiç bir soru işaretine mahal bırakmadan başvurunuzu gerçekleştirmekteyiz.

GreenCardturkey.com, Greencardturkiye.com adreslerinden vermekte olduğumuz hizmet için sizden bir defa başvuru ücretini aldıktan sonra hiç bir şekilde ek ücret talep etmemekte ve bunu taahhüt etmekteyiz. Ayrıca az önce de bahsettiğimiz gibi hiç bir firmanın yapmadığı gibi Green Card danışmanlık hizmetimizi ücretsiz olarak sizlere sunmaktayız. Başvurunuzu kendiniz yapsanız bile Bizi arayıp veya mail ile ulaşıp istediğiniz her konuda danışabilirsiniz. Bizi seçtiğiniz için Teşekkür ederiz.

 

Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru

Green Card Çekilisine katilim ücretsizdir ve sadece internet yoluyla yapilabilir.

Bizim size sundugumuz hizmet; Normalde ingilizce olan elektronik basvuru formlarini sizin adiniza dogru ve eksiksiz sekilde doldurmak ve basvuru sirasinda diskalifiye edilmenizi önleyecek sekilde hazirlamakla sinirli bir danismanlik hizmetidir.

Bu servise ödeyeceginiz ücret, sadece danismanlik hizmeti karsiligidir. Çekiliste kazanma sansinizi artirmasi ya da ek bir avantaj saglamasi mümkün degildir.

Green Card, gerek devlet dairesi gerekse özel sektör olsun, ABD'de istediginiz yerde çalisma ve dilediginiz kadar oturma izni verir.

Green Card, dilediginiz ülkeye vize problemi yasamadan seyahat etmenizi saglar. Green Card sahibi olan herkes ayni zamanda ABD'de kendi sirketini kurma hakkina da sahiptir.

Egitimine Amerika'da devam etmek isteyenler ise devlet ve özel okullardan burs alabilir veya bu okullarda indirimli okuma firsatini yakalar.

Green Card çekilisi için ABD'nin aradigi sartlar oldukça basittir.

Çekilise katilmak için herhangi bir yas siniri bulunmamakla birlikte en az lise mezunu olmak veya son 5 yil içerisinde mesleki bilgi gerektiren bir iste en az iki yil profesyonel olarak çalismis olmak gerekmektedir.

Basvurunuz için önem tasiyan tek sey, bilgilerinizin bir kerede, eksiksiz ve hatasiz doldurularak Amerikan yetkili mercileri tarafindan belirtilen elektronik transfer sayfasindan yapilmasidir. Bütün basvurular esit sansa sahiptir.

Çekilisi kazanan talihlilerin resmi evraklari, Amerika Birlesik Devletleri imzali olarak internet üzerinden açiklanacaktir.

Bu asamada kazananlarin isimleri internet sitemizde duyurulmaya baslanacak ve talihlilerimiz tek tek telefonla aranarak durumundan haberdar edileceklerdir.

Bu duyurular her sene Mayis ayi civarinda baslar ve yaklasik olarak Eylül-Ekim aylarina kadar sürer. Green Card kazanan talihlilerimize bu asamadan sonra rehberlik hizmeti tarafimizdan saglanacaktir.

Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru Green Card Basvuru

Valid XHTML 1.0 Transitional